2016 KPSS Mühendis Alımları Son Durumlar

Son yaşanan olayların ardından KPSS mühendis alımlarındaki yaşanan son gelişmeler, alım duyurusu bekleyen yeni mühendisleri sevindirecek gibi görünüyor. İlerleyen günlerde daha kesin açıklamalar olacaktır.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan darbe girişiminin ardından sürmekte olan devlet kadrolarının temizlenme işlemi bakanlıklarda son hızıyla sürmekte. Bu kapsamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan bugün itibariyle 582 personel, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 167 personel, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan 197 personel ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan 500 personel açığa alındı. Sayının ilerleyen günlerde daha da artması bekleniyor.

Suçu kesinleşen kişilerin tamamen belirlenip, ilişkilerinin kesilmelerinin ardından alımların başlayacağı haberleri yayılıyor. Ayrıca bir çok kurum resmi olarak yaptığı personel alımı duyurularını bu olaylardan ötürü ileri bir tarihe erteledi. Bu bilgiler ışığında yakın bir tarihte mühendis alımı olması imkansız görünüyor. Mühendis alımı duyuruları için tarih vermek zor olsa da her zaman ki gibi Kasım ayında olacağı konuşuluyor.

Mühendis alım sayısına ve KPSS puanlarına gelecek olursak, geçen yıllara oranla alım sayısında ciddi bir artış ve bu doğrultuda daha düşük puanlarla alınabilme ihtimali var gibi görünüyor. Özellikle ana mühendislik bölümleri olan İnşaat, Elektrik-Elektronik, Makine ve Bilgisayar gibi eski bölümler bu atamalarda biraz daha şanslı görünüyor.

Mühendisce

Kpss ile ilgili aradıklarınızı Forumuzda bulabilirsiniz. Üye olmak için TIKLAYIN