2017 Tülomsaş Mühendis Alımı Duyurusu

TÜLOMSAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MİLLİ TREN PROJESİNDE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE SÖZLEŞMELİ MÜHENDİS ALIMI GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

Tülomsaş’dan bu gün önemli bir duyuru gerçekleştirildi Makine mühendisleri ve elektrik elektronik mühendisleri için sevindirici bir haber. Darısı diğer mühendislik gruplarına diyerek az da olsa açılan kontenjanlar ile ilgili bilgi verelim. 20 Adet Makine, 10 Adet Elektrik Elektronik Mühendisi Alımı İlanını bizlere duyurdu.

Kontenjan ne kadar az da olsa 2017 mühendislik atamaları için bir umut ışığı olarak görülmekte.

TÜLOMSAŞ Genel Müdürlüğü Milli Tren Projesinde İstihdam Edilecek Mühendisler Hakkındaki Sınav ve Atama Yönetmeliği çerçevesinde, 399 sayılı KHK’ya tabi Sözleşmeli statüde Mühendis alımı yapılacaktır. Yazılı ve Sözlü Sınav sonucuna göre istihdam edilecek personel kontenjanı ve nitelikleri aşağıda belirtilmiştir. Adaylara atama onayları hariç yapılacak tüm tebligatlar ve duyurular, www.tulomsas.com.tr internet adresinden yapılacak olup, ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Tüm aşamalarda başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan adayların işlemleri iptal edilecektir.

GENEL ŞARTLAR

– 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
– Son başvuru tarihi itibariyle fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Makine Mühendisliği (kodu:4639) ve Elektrik – Elektronik Mühendisliği (kodu:4611) bölümlerinden mezun olmak,
– 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden en az 70 (Yetmiş) puan almış olmak,
– Son başvuru tarihi itibariyle, son 5 yıl içerisinde KPDS/YDS ve E-YDS sınavından en az C seviyesinde İngilizce bildiğine ilişkin belge sahibi olmak.

Tülomsaş dan yapılan yazılı açıklamaya resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Mühendisce.com ekibi olarak bir örneğini aşağıda paylaşıyoruz.

 

KPSS haberleri ve bilgileri için Tıklayın