Dünyanın İlk Uçan Arabası

Hollandalı şirket PAL-V, dünyanın ilk uçan arabası için ön sipariş almaya başladı.

Şirket, geliştirdikleri bu arabayı ‘çığır açıcı bir ürün’ olarak tanımlıyor. PAL-V Liberty ismi verilen araç, ön sipariş toplanmaya başlanan ilk günden itibaren büyük ilgi çekmeyi başardı.

PAL-V uçan araba kesinlikle meraklıları onu satın almak için teşvik edecek büyük özellikleri bulunuyor. PAL-V aracının en önemli özelliği, üç tekerlek tasarımı ve yumuşak kıvrımlarıdır. Tüm bu önemli fiziksel özelliklerinin yanı sıra, 160 km/saat maksimum hızı ve yaklaşık 9 saniyelik 0-100 kilometre hızlanmasıyla birçok kesime hitap ediyor. Ayrıca dolu bir depo ile 1315 kilometre yol alabiliyor.

Uçan araba, havada iken 180 km/saat hızına sahip. Fakat havada iken sahip olduğu bu hız havada kalma süresini oldukça azaltıyor. Tahmini olarak bir depo ile 315 kilometre gidebildiği belirtiliyor.

PAL-V aracın  üretim ve testlerini 2017 yılının sonuna kadar bitirmeyi amaçlıyor. Ve ardından 2018 yılının sonunda ön sipariş alınan araçları onaylı bir şekilde teslim etmeyi umuyor.

Uçan aracın fiyatları yapabildikleriyle eşdeğer. ‘Sport‘ temel modeli, vergi harici 400.000 Dolar. Ayrıca bir üst versiyon olan ‘Pioneer‘ modeli, 600.000 dolar olarak fiyatlandırıldı.