Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KPSS 2016/4 Tercihleri Başladı

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tercih kılavuzundan sonra ,tercih seçimleri de başlamış bulunmaktadır.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik sözleşmeli personel sayısı için net bir sayı verdikten kısa bir süre sonra da alınacak personel ile ilgili sayıyı kamuoyu ile paylaşmıştı. Bu sayının beklenenden az olması sebebiyle bir hayal kırıklığı yaşayan mühendisler , tercihlerin başlamasıyla uzun süredir bekledikleri atanmalar için bir umut bulmuşlardır. Tercihlerin bitiş süresi 2 Mayıs 2016 olarak belirlendi. Tercih yapacak mühendislerin şartları sağlayıp sağlamadıklarını kılavuzdan bakıp onaylamaları için son 5 gün.

Tercih yapmak için ÖSYM resmi sitesinden Tercihler bağlantısından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tercih işlemleri bölümüne girmeleri gerekmektedir. Buradan T.C. kimlik No ve şifreleriyle giriş yapıp tercihlerini sıralayabilirler.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 550 Ziraat Mühendisi, 400 Gıda Mühendisi, 80 Su Ürünleri Mühendisi, 10 Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi, 71 Harita Mühendisi, 566 veteriner hekimi alımı için tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı.

Mühendisce