Google Plus Kapanıyor!

Dünya devinin 2011 yılında facebook ‘a rakip oalrak geliştirdiği Google Plus (Google+) tespit edilen güvenlik açığı sebebiyle kapanıyor.

Google’ın resmi bloğundan yaptığı yazılı açıklamada , Softweare alanında yaşanan güvenlik açığı nedeniyle, Google+ kullanıcılarının özel bilgilerinin, üçüncü kişilerin erişimine karşı korunmasız hale geldiğini belirterek, bu Güvenlik açığından 500 bin kullanıcının etkilendiğini duyurdu.

Wall Street Journal gazetesi iddiasına göre Google bu durumdan 2018 yılının mart ayından itibaren haberdar olduğunu ancak kamuoyuna açıklanmadığını dile getirdi.

Google cephesinden yapılan açıklamaya göre ise sosyal ağ platformunun yeterli kullanıcıya erişemediği ve kullanıcıların site içerisinde yeterli zaman geçirmediği için böyle bir kararı aldıklarını söylediler. Ancak bu döneme kadar google plus hakkında şeffaf bir açıklama da bulunmayan Google , Bu duyuru sonrası bazı verileri açıkladı.

Kullanıcıların yüzde 90’ını uygulamada ortalama sadece 5 saniye vakit geçiriyordu.

Google+ kullanıcılarının sosyal ağ platformunu çok az kullanıp etkileşime girmediği, kullanıcıların yüzde 90’ının uygulamada ortalama sadece 5 saniye vakit geçirdiği bilgisi de aktarıldı.

Facebook karşısında alınan yenilgi.

Bütün bu resmi açıklamalardan sonra Google’ın çatı şirketi Alphabet’in ABD borsalarında işlem gören hisseleri yüzde 1 oranında değer kaybetti.