Hakkari Belediyesi Mühendis Alımı Yapacak

Hakkari yenileniyor bunun için inşaat mühendisi , elektrik elektronik mühendisi ve mimar alımı yapılacağı duyuruldu. Alınacak olan mühendisler sözleşmeli personel statüsünde olacak.

Hakkari Belediyesince yapılan duyuru da alınacak mühendisler 4 Yıllık İnşaat Mühendisliği Mezunu 3 Sözleşmeli Personel, 4 Yıllık Fakülte Mezunu 1 adet mimar, 4 Yıllık Fakülte mezunu 1 adet elektrik elektronik mühendisi olarak deklare edildi.

Bahsedilen alımlar için gerekli şartlarda belirtilmekte Mühendisçe ekibi olarak bu şartları sağlayan mühendisleri bulmanın pek kolay olmayacağını düşünüyoruz.erkek adayların askerlik görevlerini bitirmiş olması, 35 yaşını geçmemiş olması, herhangi bir kurumda özel sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olması, ilgili üniversitelerin bölümlerinden mezun olmuş olması, Hakkari il sınırları içinde bulunan şantiyelerde çalışmayı kabul etmesi gerekiyor.  Başvuru yapacak mühendislerin Hakkari’nin coğrafi yapısını bilmesi ve söz konusu coğrafi yapıdan kaynaklı sağlık açısından sıkıntı yaşamamak için başvuru öncesinde sağlık raporu alması gerekir, Şehirde ve ilçe merkezlerinde konaklamayı kabul etmesi, mesleki anlamda tecrübeli olması gerekir.

Bütün bu şartları sağlayan mühendisleri bekleyen son şart ise tabi ki KPSS, 2014 kpss p3 puan türünden en az 65 puan almış olması gerekiyor

16 mayıs 2016 da duyurusu yapılan alım için son gün ise 6 Haziran 2016 tarihi olarak belirlenmiş.