Hesap Hackletme

Günümüzde Mühendisler olarak neredeyse bütün işlerimizi bilgisayarlar sayesinde hızlı bir şekilde yapıyoruz.Yaptığımız işin boyutuna göre bilgisayar kullanma becerimiz de kişiden kişiye farklılık gösteriyor. İnternet üzerinden yapılan alışverişler ödemeler bizi sıra bekleme zahmetinden ve zaman açısından büyük bir rahatlığa kavuşturuyor.

Mühendisler olarak kullandığımız internet ne kadar güvenli yaptığımız işler 3. kişiler tarafından görülebiliyor mu yada bunu yapabilecek seviyede Türkiyede kaç kişi var işte bu soruların yanıtlarını bulabileceğimiz biraz da ürperten bir mühendislik haberi. Bilgisayar programcılığı alanında, bir hacker bir exploit’e bir dizi düzeltme uygulama ya da varolan kodları kullanma yoluyla bir amaca ulaşan ya da onu ‘kıran’ bir programcıdır. Bazıları için, hacker sözcüğünün olumsuz bir çağrışımı vardır sisteme izinsiz girebilen ve değişiklikler yapabilen kişilere de denilmektedir.

Hacker olmak gerçekten büyük bir emek ve bunun yanında ciddi zeka gerektirir. Bir çoğumuzun belkide hayalidir hacker olmak. Artık hackerlar da para karşılığı sizin isteklerinizi yapacak desek bu cümle aslında kulağa hoş gelebilir ama bir o kadar da ürpertici olduğunu söylemek lazım.

İnternet de yapılan bir araştırmaa göre e-posta adresinden Facebook’a kadar pek çok farklı türden hesabı hacklemek artık mümkün olacak. Üstelik bu işi sizin adınıza hackerlar yapacak aynı zamanda  saldırıya maruz kalan kişilerin ruhu bile duymayacak. Hacker’lar, hesabı hacklerken dijital alarmları tetiklemeyeceklerine, parolayı değiştirmeyeceklerine ve mağdurun hiçbir şeyi fark etmeyeceğine de garanti vermekte.

İŞTE HACKERLARIN ALDIĞI ÜCRETLER

Araştırmalara göre Dell mühendisleri bu iş için alıcak ücretleri de paylaşmakta sakınca görmüyor: Gmail hack 410 TL. Facebook hack de 410 TL . Kurumsal bir e-posta adresine sızmak isterseniz, 1500 lirayı gözden çıkarmanız gerekecek. Bir servise veya web sitesine DDoS saldırısı mı planlıyorsunuz? Saati 15 liraya hack camiasıyla anlaşmanız mümkün.