Karayolları Genel Müdürlüğü Mühendis Ataması Başladı

5 Aralık 2016 tarihi itibariyle yani Bu günden itibaren Karayolları Genel Müdürlüğü mühendis alımı başvuruları başladı. Ankara , İzmir , İstanbul, Bursa illerinde alımların olacağı duyuruldu. 2016 Mühendis alımında karayolları genel müdürlüğü son hamlesini yapmış oldu. Başvuru yapacak olan mühendislerden istenen farklı özellikler de bulunmakta.

30 Kasım 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak amaçlı farklı mühendislik dallarına ait personel alımı yapacaklarını duyurmuşlardı. Karayolları Genel Müdürlüğü 2016 yılı itibari ile personel alımında son hamlesini kullandı. Alımlar Kamu Personeli Seçme Sınavı puanına göre belirlenecek. Ayrıca alınacak adaylar Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan Sözlü sınava girmek zorunda kalacaklar. Karayolları Genel Müdürlüğü  34 adet İnşaat Mühendisi, 10 adet Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisi, 2 adet Bilgisayar Mühendisi, 1 adet Maden Mühendisi, 1 adet Ziraat Mühendisi, 1 adet Orman Mühendisi, 8 adet Harita Teknikeri, 2 adet Elektrik – Elektronik Teknikeri olmak üzere 59 kişi ile bu pozisyonlara göre alım yapılacak.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR:

  • 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki verilmiş olan şartları taşıyan adaylar,
  • 2016 yılında ÖSYM tarafından düzenlenmiş olan Kamu Personeli Seçme Sınavı puanına göre KPSSP3 puan türünden veya KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olan adaylar,

Karayolları Genel Müdürlüğü Mühendis alımı duyurusu için TIKLAYIN