Kemik , Sinir Ve Kasları Birbirine Bağlayan Protez Cihaz

Kemik , Sinir Ve Kasları Birbirine Bağlayan Protez Cihaz üretildi.

Bir biyomedikal mühendisi kemiğe direkt olarak bağlanan ve kullanıcının kendi sinirleri ve kasları tarafından kontrol edilebilir yeni bir tür protez  geliştirmiştir.

Dr Max Ortiz Catalan , Böyle bir protezin dünyada ilk olduğunu iddia ediyor. Bir bölüm, kol kas ve sinir elektrotları bağlanan bir kontrol sistemi ile birlikte cerrahi humerus yerleştirilen bir titanyum implant birleştirir. Bu iç parça kemik ve implante elektrotlar ile bir elektrik bağlantısı olan mekanik bir bağlantı muhafaza, çıkarılabilir protez ile bağlantılıdır.

ilk bölüm, kolda  kas ve sinir elektrotlarını bağlayan ve bunu bir kontrol sistemi ile birlikte humerusa ameliyatla yerleştirilen işlemdir.Bu işlem titanyum implant ile birleştirilir.

protez kol

Dr Ortiz göre, elektrotlar kullanıcının hassas kontrol mekanizmasının yanı sıra proteze gelen dokunsal tepkileri sinir sistemine iletir ve geri bildirim verir. Bu çevre ile etkileşim gelişmiş bir seviyede olur ve yumurta gibi hassas nesnelerin taşınmasını sağlar. protez ve kol arasındaki tek temas titanyum implant yoluyla olduğu gibi, geleneksel protez ile ilişkili inflamasyon problemleri önlenmiş olur.

 

Böylelikle normal yaşamlarını sürdürebilecek olan hastalar için mucizevi bir keşif olarak nitelendirebiliriz.