Michigan Gölü İçin Yüzen Tatil Parkı Projesi

Michigan Gölü’nde yüzen bir tatil parkı için yatırımcılar beklenmeye başlandı.

Chicago’dan bir işadamı, Michigan Gölü’ne kıyıdan bir mil açığa demirleyecek şekilde bir yapay ada fikrini ortaya attı. Bunun kentin turizmine olumlu etki yapacağı ile ilgili halkın düşüncesini öğrenmek amacıyla bir kampanya başlatıldı.

Breakwater Chicago fikri Beau D’Arcy tarafında verildi ve yapılacak olan tesisin genişliği 100 metre, uzunluğu ise 300 metre ölçülerinde olması bekleniyor. Yaz aylarında kıyı şeridinden yaklaşık 1,1 mil uzaklıkta bulunacak, kışları ise kıyıya demir atacak. Bununla birlikte kış aylarında açık kubbe ile örtülecek. Kubbenin altında bulunacak 10.000 metrekarelik yüzme havuzu, çatının altında tropik bir ortam yaratacak şekilde tasarlandı.

D’Arcy liderliğinde projenin arkasındaki ekip, iki yıldan uzun bir süre boyunca bu fikir üzerinde çalışıyorlardı. Tasarımın toplam maliyetinin 20 milyon doları aşacağı düşünülüyor. Geliştirilen ilk fonlar, adanın tasarımcısı tarafından proje için bir aşırılık yaratmaya yardımcı olacak animasyonlu bir 3D video yapmak için kullanılacaktır. 3D video, insanların kayan adayı sanal olarak gezmesine izin verecek.

Ekip, eğer 100.000 dolar toplanırsa, insanların görebileceği canlı bir model sergilemelerine izin verecek yazılımları geliştirebileceklerini belirtti. Ve bu şekilde insanların bir tablet veya telefon vasıtasıyla adanın gelecekteki halini görebileceğini belirtti. Bu sistem, bilgi edinmek istediğiniz yerde ekrana dokunarak çalışacak ve ilgilenilen yere yürürken animasyonla o bölgeye geçiş yapılabilecek.

Ekibin projedeki bir sonraki adımı, gerekli yerlerden izinleri almalarına yardımcı olabilecek 1: 100 ölçekli bir modeli tasarlamak olacak.

Mühendisce