Mühendis Alımı Başladı

Mersin  ve İstanbul için Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığının açıklamasına göre ziraat mühendisleri alınacak.Ziraat Karantina müdürlüğü için açılan sözleşmeli mühendis alımları başladı.

Söz konusu alımlar ile ilgili duyuru Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinden yapıldı.Bu duyurulara göre Mühendislik fakültelerinin Ziraat Mühendisliği bölümünden mezun olmus 5 sözleşmeli mühendis alımı yapılacaktır.

Mühendislerden istenen şartlara gelecek olursak ;

Mersin Zirai Karantina Müdürlüğü alımına başvuracak mühendislerin bakteriyoloji konusunda yüksek lisans ya da doktora yapmış olması ve KPDS, YDS ya da ÜDS sınavından da en az 50 puan almış kişilerden olması gerekiyor.
İstanbul Zirai  Karantina Müdürlüğü ‘ne başvuru da bulunacak mühendislerin KPDS, YDS veya ÜDS sınavından en az 50 puan almış olması, Nematoloji ya da Viroloji konusunda yüksek lisans ya da doktora yapmış olması gerekiyor.
Bu şartlara bakıldığında devletin de sıradan mühendis almadığını görmekteyiz.başvurular 16 Mayıs 2016 tarihinde başlamış olup 27 Mayıs 2016 tarihinde son bulacak .