Nokia Giyilebilir Teknoloji Devini Satın Aldı

Bilindiği üzere bir çok değişik firma giyilebilir teknoloji pazarını gelecek olarak görüyor ve buna göre yatırım yapıyorlar.Bu teknoloji başlangıçta sadece saat olarak düşünülse de gelişim ile birlikte klasik bir android telefondan ne bulunabiliyorsa bunun yapımına çalışılıyor. Büyük klasik saat üreticilerinin ilgisini çok daha fazla çekmişe benziyor.

Mobil telefon üretim bölümünü Microsoft’a bir süreliğine sattıktan sonra girebileceği bir pazar arayan Nokia sonunda aradığını sonunda buldu. Resmi sitesinden yaptığı açıklamayla merkezi Paris’te bulunan Withings şirketini 200 çalışanı ile birlikte toplam 191 milyon dolara aldığını açıkladı. Her büyük şirketin yaptığı gibi sıfırdan bir teknolojiyi yapmak yerine zaten yapan bir şirketi bünyesine katmayı daha uygun gördü. Fransız şirketindeki çalışanların hiçbir şekilde ortada kalmayacaklarını ,hepsinin Nokia Technologies şirketine aktarılacağı resmi duyuruda belirtildi. Withings firmasının anlaşma öncesinde sattığı ürünlerin garantisi ve bakımıyla da Nokia ilgilenecektir.

Ayrıca bazı kişiler tarafından Nokia’nın yıl sonuna doğru bu teknolojiyi de kullanacağı bir android telefon yapabileceği fısıldanmaya başladı. İlerleyen günlerde bunun doğruluk payını görme fırsatı yakalayacağız.

Mühendisce