Orman ve Su İşleri Bakanlığı Başvuruları için Son Gün

Orman ve Su İşleri Bakanlığı merkez ve taşrada çalışacak 44 mühendis alımı yapacağını açıklamıştır. Orman ve Su İşleri Bakanlığı için 29 Nisan 2016 tarihinde başlayan 44 personel alım başvurusu 9 mayıs 2016 pazartesi itibariyle sona erecek.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı mühendis alımları 9 Mayıs Pazartesi günü bitecek. Başvurularını son güne bırakan mühendislerin ellerini çabuk tutmaları gerekmektedir.  Başvurular bakanlığın resmi sayfasından online olarak yapılabilmektedir.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 44 Mühendis Alımı için Başvuru Şartları Nelerdir?
657 sayılı Devlet Memurları 48. Maddesinde yazılı şartları bulundurmak.
– Erkek adayların askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik yaşına ulaşmış ise muvazzaf askerliğini yapmış, muaf veya yedek durumuna geçirilmiş olmak.
-Başvuru yaptığı mesleği yerine getirmede sağlık bakımından engel olabilecek daimi rahatsızlığı veya özrü bulunmamak. – Seyahat ve arazi görevlerinde çalışmaya elverişli olmak.
– Belirtilen özellikleri taşımayan ve belgelerini gösteremeyenlerin başvuruları red edilecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte öne sürdüğü belgenin sahte veya uygunsuz olduğu, gerçeğe uygun olmayan belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşmeli olarak görevlerine başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri geçersiz sayılarak haklarında yasal işlem gerçekleştirilecektir ve idari birimler tarafından kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret faizi ile birlikte geri alınacaktır.
Mühendisce