Otomatik Kalem Teknolojisi

Otomatik kalem olarak adlandırılan teknoloji gelişmeye devam ediyor.

İmza çoğaltmak için kullanılan otomatik kalem ismi verilen bu küçük yazıcı benzeri makineleri daha önce de görmüşsünüzdür. Fakat yeni geliştirilen 2 boyutlu düzlemde çalışan Axidraw kalem, bu işlemi bir adım daha öteye taşımayı başarmış gibi görünüyor.

Öncelikle bu yazı makinesi içerisinde mürekkep olarak istediğiniz her şeyi kullanabiliyorsunuz. Yani süslü sanat eserleri çizmekten mektuplar üzerine yoğun kaligrafiye kadar hayal edebileceğiniz her şeyi yapmak için makineyi kullanabilirsiniz. Ayrıca kişisel el yazısı yazılımıyla bu makineyi birleştirip, kendi el yazınızdan yazılar çıkarabiliyorsunuz.

Öte yandan bazı muhafazakar kesimler buna kesinlikle karşı çıkıyorlar. Fikirler şu şekilde; bazıları, cihazın kalem elinde kişisel sanatsal dokunuşlarını ortaya çıkaran insanların yapabileceklerini zayıflattığını hissediyor. Diğer bir kesim ise, birden fazla mektup göndermek isteyen veya bir sonraki işverenini etkilemek isteyen insanlar için bu ‘otomatik kalem inanılmaz bir araç olacaktır.’ diye düşünüyor.