Taşınabilir ve Katlanabilir Prefabrik Ev

10 dakika içerisinde kurulabilen ve taşınabilen prefabrik ev ve özellikleri

Britanya’nın Ten Fold Engineering şirketi tarafından üretilen prefabrik katlanabilen ev şimdiden birçok ülkeden binlerce sipariş aldı.

uBox ismi verilen bu katlanabilen ev, 10 dakika içerisinde kurulabiliyor. Taşınabilir ev, temel veya herhangi bir ağır makine gerektirmeden kendiliğinden monte edilebiliyor.

Üretici firma tarafından açıklanan verilere göre, kurulumu tamamlandıktan sonraki boyutunun 64 metrekare olduğu belirtildi. 20 metrekarelik depolama alanı ve ayarlanabilir duvarları ile kolayca değişiklikler yapılabilir. Güneş panelleri eklenebilir ve böylece şehirden istediğiniz kadar uzaklaşabilirsiniz. Bu birçok insanın rüyalarını süsleyen prefabrik evin standart modelinin fiyatı ise 130.000 dolar olarak belirlendi.

uBox kurulmadan önceki haliyle tamamen güvenli ve depolamaya uygun. Katlandığı anda kendisini kilitliyor ve bu haliyle taşıması da kolay bir hale geliyor. Günümüzde kullanılan kamyonların kasalarına tam olarak sığabiliyor.

Firmanın kurucusu olan David Martyn uBox’ı geliştirirken düşündüklerini şöyle açıkladı; “Yeni dünyamızda, çevikliğe ihtiyacımız var, çünkü her şey değişiyor. Modern yaşamın talep ettiği hıza ulaşmak zorundayız.”

“Kamyon gibi geleneksel sistemleri kullanarak taşınabilecek bir şey geliştirmeye çalıştık. uBox işçiler veya vinçler olmadan indirilebilir. Ve indirme veya yükleme işlemi birkaç dakika içinde yapılabilir, bu nedenle zaman kaybetmezsiniz.”

“Kışın bir dağda veya yaz aylarında güzel bir sahilde olabilirsiniz. Biliyorum, sadece zengin bir insanın düşüncesi gibi geliyor, fakat öyle değil. Bir dönem boyunca veya yaz aylarında başka bir yerde olabilirsiniz.”