TCDD’ye Mühendis Alımı Yapılacak

Bakan Arslan’dan TCDD mühendis alımı tüyosu…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT’ye personel alımıyla ilgili yaptığı açıklamada TCDD mühendis alımı tüyosunu da verdi. Bakan Arslan açıklamasındaki “Demiryollarında hizmet kalitesi ve ağlarımız artıyor. Bu da gösteriyor ki yeni arkadaşlara ihtiyaç olacak.” cümlesiyle TCDD’ye yeni mühendis alınacağının müjdesini erkenden vermiş oldu.

TCDD’nin hizmet alanının genişlemesiyle doğru orantılı olarak artan personel açığı bu yılın sonundaki bir alım duyurusuyla sonuca ulaştırılacak gibi görünüyor.
Uzun süredir beklenen TCDD mühendis alımlarının ipucunun verilmesiyle, artık birçok mühendis, personel alım duyurusunun yapılmasını beklemeye başladı.

2017/1 tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından böyle bir açıklamasının yapılması işleri biraz karıştıracaktır. Çünkü, TCDD alımlarından ümidi kesen ve KPSS sınavından yüksek puan alan mühendislerin büyük çoğunluğu tercihlerini yapmıştı. Böylesi bir durumun neye yol açacağını önceden kestirmek zor olsa da, bazı mühendislerin kararsız kalacağı kesin görünüyor.