Tesla Model X Biyolojik ve Kimyasal Koruma

Tesla markası bir kez daha yenilikçi bir teknolojiyle karşımıza çıkıyor. Tesla Model X biyolojik ve kimyasal silahlara karşı koruma hedefliyor.

Geçtiğimiz yıllarda iflasın eşiğinden dönen Amerikan Tesla otomotiv şirketi bu seferde karşımızda Mühendislik adına bir hayli yenilik sunuyor. Sadece elektrikli otomobiller üreterek tanınırlığını sağlayan Tesla uzun süredir Model 3 üzerinden çalışıyordu. Otomobilin özelliklerinin belirtilmesinden itibaren çok sayıda ön sipariş alan şirket , şu andan itibaren hızlanılsa bile siparişleri 2018 yılının sonuna anca yetiştirebilecekti. Mühendislik yönünden tartışılmaz üne sahip şirket yeni bir fabrika yapma kararı alarak bu siparişleri daha erken bir sürede bitirebileceklerini söylüyor.

Tesla model x Test

Tesla Motors elektrikli otomobillerinde büyük bir adım attı. Model X için kimyasal koruma teknolojisi üretti. Bu sayede yolcular ve sürücü güvenli bir şekilde otomobillerinde kalabilecek. Kapalı alanda büyük güvenlik önlemleri alınarak yapılan testlerde mühendislik eseri Model X , dev bir balonun içine yerleştirildi ve çeşitli zehirli gazlara maruz bırakıldı. Bu ortam normal bir havaya göre 83 kat daha kirli olarak tasarlandı. Geliştirilen HEPA filtresi sayesinde tüm bu zehirli kimyasal ve biyolojik gazlara karşı üstün bir koruma sağlayarak, içeriye sadece temiz hava girmesini sağladı. Test sonrası yapılan ölçümlerde araç içindeki hava temiz çıktı.

Mühendisce