Yeni Su Türbinleri

 

Yenilenebilir enerjilerin tüm kaynakları arasında su en tutarlı ve tahmin edilebilir bir kaynak olarak görünüyor.

Quebec merkezli bir şirket olan Idénergie mühendisleri bu doğal enerjiyi elektriğe dönüştürmek için bir nehir türbini üretiiler.Üretilen nehir türbini düşük hızda akan nehirlerde oldukça verimli şekilde enerji üretecek Elektrik ihtiyacını karşılamak için günde 24 saat sabit enerji sağlayabilecek ve su hızına bağlı olarak 4 ila 12 kWh /gün enerji kapasitesine sahip.

Türbin, en az 2 ft (60 cm) su derinliğinde sığ bir nehir içine kurulmalıdır. En iyi sonuçlar için su hızı 1 m / s ile 3 m / s arasında değişmelidir. Nehrin uç noktaları arasındaki maksimum mesafe 1 km’den fazla olmamalıdır.

Nehir akımı, türbinlerin dönme hareketini mümkün kıldığından, şaftsız su geçirmez jeneratör devreye girer. Bu yeni tip elektrik jeneratörü düşük hızlarda oldukça verimlidir.

Türbin, kinetik enerjiyi yerleşik bir akıllı iki yönlü dönüştürücü aracılığıyla elektriğe dönüştürür. Bu uzaktan izleme dönüştürücü, kendiliğinden çalışma modu, sürekli güç optimizasyonu ve acil fren gibi ek özellikler ile birlikte gelir.

Elektrik kablosuyla, dönüştürülen enerji bir pille depolanır. Bir invertör, elektrik cihazlarını çalıştırmak için doğru akımı (24-48 V DC) alternatif akıma (120 V AC) çevirir. Bununla birlikte, enerji üretimi suyun hızına bağlıdır. Bu nedenle, mevcut elektriği artırmak ve elektrik üretimini artırmak için hızlı bir su akımına ihtiyaç vardır.

Özellikler:

Kolay Kurulum – Kurulum için üç kişiye ve kurulum kılavuzuna ihtiyacınız vardır. Kullanıcıların vinç, inşaat işleri veya pahalı ekstralara ihtiyacı yoktur. Bununla birlikte, Idenergie tüm kurulumu sizin için yüklemek için sertifikalı bir yükleyici almayı önerir.

Taşınabilir – Uluslararası olarak teslim edilen ekipmanlar, allan anahtarlarını kullanarak kolaylıkla monte edilebilen sökülmüş parçalar halinde gelir.

Ağ Oluşturma -türbinlerden mini bir çiftlik kurulduğunda çok daha güçlü akımlar elde etmek mümkün olacak.hatta bu çiftlikler En yağışlı yerlerde, Hindistan’daki Mousson ve Güneydoğu Asya gibi ülkelerde kurulursa oldukça üst düzey enerji üretilebilecek.

Çevre Dostu – Su hayvanlarındaki ve doğal yaşam alanlarındaki etkileri en aza indirgemek için türbin Alüminyum gibi asal metallerden yapılmıştır. Kullanılan su geçirmez malzemeler geri dönüşümlüdür.

Tasarruf – Azami kapasitede, nehir türbini, 12 güneş paneli tarafından üretilen enerjiye eşdeğer enerji üretir ve böylece işletme maliyetinin yüzde 50’sini azaltır.

Neden Su Gücü?
Dünya Enerji Görünümü’ne (WEO) göre, tahminen 1,2 milyar insan (küresel nüfusun yüzde 16’sı) elektriğe erişemiyor. Birçoğu, düşük arz kalitesinden, özellikle de Sahra altı Afrika’daki ve gelişmekte olan Asya ülkelerindeki kırsal alanlardan bulunanların yüzde 95’i elektrik enerjisinden muzdarip. Elektriğimizin çoğu, kömür, nükleer ve diğer yenilenemez enerji santrallerinden gelir; bu tesisler, havayı, toprağı ve suyu kirleten çevremiz üzerinde ciddi hasar almaktadır. Yenilenebilir enerji, biyolojik kütle, güneş, rüzgar, gelgit, dalga ve hidroelektrik enerji gibi doğal olarak ortaya çıkan ve teorik olarak tükenmez enerji kaynağı olan fosil yakıtlara alternatiftir.